Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: HTTPS in include_once() (line 316 of /home/idrs/domains/cech.gdansk.pl/public_html/sites/idr-systems.pl/settings.php).

Firma IDR-Systems wspomoże Wasz biznes w kwestiach informatycznych. Proponujemy Państwu profesjonalne i kompleksowe spojrzenie na informatykę w przedsiębiorstwie.

Infrastruktura informatyczna jest wrażliwym i skomplikowanym organizmem który wymaga stałej, profesjonalnej opieki. Przekazanie jej specjalistom pomaga skupić się na podstawowej działalności firmy. Zajmiemy się naprawami sprzętu, usuwaniem usterek programowych, diagnostyką i utrzymaniem bezpieczeństwa w sieci. Opieka informatyczna zewnętrznej firmy niweluje problem nadzoru nad infrastrukturą IT, tak więc nasza usługa wpływa na zwiększenie efektywności Państwa pracy. Zapewniamy stałą, wiarygodną i kompleksową obsługę, a dzięki doświadczeniu w tej branży gwarantujemy szybkie i skuteczne usunięcie problemu.

Dla każdej firmy przedstawiamy konkretną i indywidualną ofertę. Wynika to z różnic, życzeń i oczekiwań Państwa w stosunku do firmy obsługującej w zakresie IT.Podstawowe korzyści płynące z outsourcingu informatycznego.

Najważniejsze korzyści dla Klienta korzystającej z obsługi informatycznej naszej firmy:

Rabaty

na sprzęt i oprogramowanie komputerowe

Lepsze dopasowanie

inwestycji do potrzeb firmy

Zapewnienie 

Bezpieczeństwa danych

Informacja

o bieżących zmianach w technologiach

Szybkie usuwanie 

awarii sprzętu i oprogramowania

Obniżenie kosztów

bieżącej obsługi informatycznej

Większa elastyczność działania

i podejmowania decyzji technologicznych

Całkowite skupienie na celach

biznesowych firmy

Uproszczone procedury

zaawansowanemy system Help Desk


Zakres świadczonych usług

Usługi konsultingowe

propozycje rozwiązań usprawniających działanie firmy

Administracja

serwerami, sieciami i systemami

Modernizacja

bieżąca sprzętu i oprogramowania

Diagnoza i naprawa

uszkodzeń sprzętu i sieci

Sprzęt zastępczy

na czas naprawy

Konserwacja

sprzętu i oprogramowania

Dostawa

materiałów eksploatacyjnych

Pośrednictwo w serwisie

gwarancyjnym i pogwarancyjnym urządzeń

Czas reakcji

już od 1 godziny od zgłoszenia

Dostawa

sprzętu i oprogramowania


Oferujemy pełną obsługę sieci teleinformatycznych w technologiach przewodowych (np. Ethernet), bezprzewodowych (np. 802.11) i światłowodowych, instalacje do transmisji danych, głosu i obrazu oraz instalacje okablowania strukturalnego. Projektujemy rozwiązania w oparciu o potrzeby i wymagania klienta, zajmujemy się budową i wdrażaniem nowych sieci oraz optymalizacją, renowacją i rozbudową tych już istniejących.

Oferowane przez nas rozwiązania to przede wszystkim:

 • kompleksowa obsługa począwszy od przygotowania projektu po administrację i obsługę serwisową,
 • bogaty wachlarz dostępnych urządzeń sieciowych renomowanych firm: CISCO, 3Com, HP,
 • ścisłe dopasowanie wdrożenia do potrzeb klienta,
 • pakiet dodatkowych usług związanych z administracją sieci,
 • szybki dostęp do obsługi serwisowej,
 • kompletna dokumentacja instalacji i projektu sieci komputerowej,
 • rzeczowa pomoc i konsultacje.

Firma IDR-Systems zajmuje się wdrażaniem oprogramowania, specjalizujemy się w rozwiązaniach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Wdrożenie oprogramowania to ważny i skomplikowany proces od którego zależy to czy zakupione oprogramowanie spełni swoje zadanie i będzie przydatne w funkcjonowaniu firmy. Niejednokrotnie zdarza się, że koszt wdrożenia jest większy niż koszt zakupu licencji specjalistycznego oprogramowania. Dzieje się tak nieprzypadkowo. Dobór odpowiednich systemów przekłada się nie tylko na wzrost efektywności pracy pracowników, ale również podnosi bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych, czego bardzo mocno wymaga polskie i unijne prawo.

Systemy Business Intelligence

Zawarte w naszej ofercie systemy BI podnoszą skuteczność podejmowania prawidłowych decyzji, analizują podjęte działania oraz mają za zadanie motywować oraz kontrolować pracowników. Wraz z audytem informatycznym przeprowadzamy analizę struktury firmy i proponujemy optymalizację procedur tak, aby Klient w perspektywie czasu mógł zwiększać efektywność przy niewielkim nakładzie finansowym. 

Na życzenie klientów przeprowadzamy dokładne analizę wymagań i poszukujemy najlepszych produktów zarówno wśród wymienionych powyżej produktów, jak i produktów innych firm, tak aby zaproponowane rozwiązanie najdokładniej odzwierciedlało oczekiwania Klienta.

Rozwiązania serwerowe to propozycja dla Klientów chcących zaimplementować całość niezbędnych technologii na swoich wewnętrznych maszynach, zapewniając sobie tym samym całkowitą niezależność i szczelność infrastruktury IT.

Nowoczesne strategie biznesowe wymagają dynamicznej adaptacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa. Coraz ważniejsza staje się elastyczna infrastruktura serwerów, która zapewni wysoką dostępność i optymalizację codziennych działań biznesowych.

Administrowanie serwerami

Masz serwer ale nie jesteś zadowolony z jego działania? Może po prostu nie jest dobrze skonfigurowany? Skontaktuj się z nami. Świadczymy usługi administracji sieciowymi systemami serwerowymi Linux i Windows. W razie konieczności przeprowadzamy kompleksową optymalizację oraz konserwację serwerów celem poprawy ich działania i zwiększenia wydajności.

Nasza firma specjalizuje się we wdrożeniach systemów serwerowych firmy Microsoft. Szczególną uwagę powierzamy serwerom z rodziny Small Business Server - edycji systemu Windows Server dedykowanej dla małych i średnich przedsiębiorstw oferującej między innymi:

 • ochronę danych firmy poprzez automatyczne wykonywanie codziennych kopii zapasowych,
 • zwiększenie produktywność użytkowników dzięki funkcji
  • poczty elektronicznej,
  • łączności z Internetem,
  • wewnętrznym stronom internetowym,
  • funkcji zdalnego dostępu,
  • udostępnianiu plików i drukarek.

Produkty z rodziny Small Business Server od zawsze miał na celu dostarczenie podstawowego zestawu gotowych do użycia funkcji. Wcześniejsza konfiguracja podstawowych funkcji systemu Windows oraz integracja aplikacji znacznie zmniejsza czas instalacji i umożliwia natychmiastowe czerpanie korzyści z rozwiązania. 

Rodzina produktów SBS zapewnia:

 • Warstwę systemu operacyjnego, w tym przypadku Windows Server 2008 R2 z najnowszymi funkcjami
 • Uproszczone udostępnianie plików i drukarek
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych
 • Ochronę tożsamości poprzez integrację z Active Directory
 • Zdalny dostęp do plików i aplikacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie
 • Oraz uproszczone zarządzanie za pomocą skonfigurowanej wcześniej konsoli

Czym jest wirtualizacja?

Wirtualizacja polega na oddzieleniu warstwy fizycznej sprzętu od systemu operacyjnego. Dzięki wirtualizacji możemy uruchamiać wiele maszyn wirtualnych, z odrębnymi, różnorodnymi systemami operacyjnymi, na współdzielonej fizycznej platformie sprzętowej. Dla każdej z maszyn wirtualnych przydzielamy własne zasoby pamięci RAM, procesorów czy kart sieciowych pracujących niezależnie od pozostałych maszyn, które są wykorzystywane przez system operacyjny i użytkowane aplikacje. System operacyjny maszyny wirtualnej uzyskuje dostęp do kompletnego środowiska sprzętowo-aplikacyjnego niezależnie od parametrów serwera fizycznego. Serwery wirtualne są zapisywane w postaci kilku plików, dzięki czemu uzyskujemy możliwość dowolnego przenoszenia ich pomiędzy różnymi maszynami fizycznymi, zapewniając dzięki temu minimalny przestój systemu w przypadku awarii serwera fizycznego.

Podstawowe korzyści płynące z zastosowania wirtualizacji

 • Optymalizacja – zwiększenie wykorzystania zasobów sprzętowych poprzez łączenie zasobów infrastruktury i przełamanie stereotypu „jedna aplikacja – jeden serwer”
 • Redukcja kosztów – poprzez zastosowanie wirtualizacji, istnieje możliwość zmniejszenia ilości serwerów w obszarze Data Center. Idzie za tym redukcja potrzebnego miejsca, mocy zasilania oraz wymagań chłodzenia. Wszystkie te czynniki składają się na obniżenie kosztów całkowitych.
 • Ulepszona elastyczność działania i reaktywność – wirtualizacją niesie ze sobą nowe sposoby zarządzania infrastrukturą IT, które usprawniają prace administratorom. Pozwala to na zmniejszenie czasu poświęcanego na konfiguracje, monitorowanie i utrzymywanie infrastruktury.
 • Wzrost dostępności aplikacji użytkowych i ulepszona ciągłość produkcyjna – skrócenie czasu okien serwisowych dla serwerów, szybkie przywrócenie produkcyjności po awarii, możliwość migracji całych środowisk bez przerwy w działaniu.